Mistřické frajárky

Jsme dívčí folklorní sbor, který vznikl koncem roku 2014, ačkoliv o přesném datu vzniku se dodnes vedou spory. Co je však jisté, že prvotní nápad o založení sboru započal při nácviku dívčího hudebně-tanečního pásma na hody. Samotná realizace nastala o pár měsíců později, avšak nikdo, snad ani my samotné, jsme nepředpokládaly rychlost, s jakou se prozpíváme do povědomí veřejnosti. To s sebou přineslo nejen značnou dávku popularity, ale také tvrdé dřiny (slzy, krev a pot, však to znáte).

Z počátku nastala otázka, jež byla zcela logická, tedy jaké jméno si sbor zvolí. Od Gazděn, jak nám začali přezdívat kluci, jsme nakonec upustily a sbor tak dostal definitivní označení, které nás reprezentuje dodnes. Jméno Mistřické frajárky vychází z názvu obce, z níž většina z nás pochází – Mistřice u Uherského Hradiště. Avšak postupně se frajárkovské řady rozšířily také o holky z Bílovic či Moravského Písku, kterým už nezbylo nic jiného, než se smířit s daným přízviskem. Při výběru našich prvotních krojů jsme vycházely z barev mistřického znaku, na kterém dominuje tmavě modrá a žlutá barva. Časem jsme se rozhodly náš prostý kroj obohatit také o kordule. Nakonec došlo i k výměně sukní a mašlí, přičemž jsme se snažily na celém kroji zachovat, pro nás již charakteristickou, tmavě modrou barvu.

Sbor dnes čítá devět členek. Při větších akcích nás doprovází Cimbálovou muziku Oskoruša. Hudební repertoár vychází z lidových písní celého regionu Slovácka, naše folklorní srdce však podlehlo i některým písním z  Čech, Valašska či různých oblastí Slovenska. Hlavní představou sboru není prezentovat jen autentický hudební folklor našich předků, ale snažíme se o vlastní úpravy lidových písní, jež by nás hudebně odlišovaly a zároveň svou netypičností i charakterizovaly.

V průběhu roku se účastníme místních akcí, koštů vína, plesů, besed u cimbálu, rodinných oslav či svateb a pravidelně také Slováckých slavností vína v Uherském Hradišti. Pokud jsme Vás zaujaly a rádi byste nás slyšeli i na Vaší události, neváhejte nás kontaktovat.

Vaše Mistřické frajárky

K mazání kondomu je přidána vůně (banán, jahoda), který naplňuje místnost příjemnou sladkou vůní. Je pravda, že aroma viagra bez receptu zpočátku přidána pouze k odstranění nepříjemné vůně gumy, ale odvážní milenci je začali používat během ústní náklonnosti. Neměli byste zapomenout, že pro toto sexuální zboží existují i ​​jiné kondomy – bez mazání ticha.